فوم رول یا PCR  در پرینتر های لیزری چیست؟

تونر کاتریج اجزای متفاوتی دارند که عمل پرینت را در پرینتر ها انجام دهند. نقش اصلی فوم رول ها پاک کردن تصویر چاپ شده از درام و آماده کردن درام برای دفعه بعد است. پی سی آر یکی از اجزای کاتریج تونر های پرینتر های لیزری است.

چگونگی عملکرد پی سی آر

این غلتک (فوم رول) دارای چندین لایه و سطح متفاوت می باشد.  هماهنگی آن با درام کاملا اطمینان حاصل شود. در صورت بروز مشکلی در درام، پی سی آر از هدر رفتن هرگونه شارژ الکتریکی جلوگیری می کنند. اگر از فوم رول مرغوب استفاده شود، سطح آن را از آسیب در برابر هرگونه ماده شیمیایی خشنی که با آن تماس می یابد حفظ می کند.

فوم رول های با کیفیت همچنین باید از یک میله فولادی برای کمک به انتقال ولتاژ در درون کارتریج استفاده کنند. در زیر یک تصویر شماتیک را از یکی از فوم رول های رنگی پرینترهای لیزری مشاهده می کنید.

نقش اصلی فوم رول ها

نقش اصلی فوم رول ها

یکی از ویژگی های منحصر به فرد این غلتک، این است که هم از شارژ AC و هم DC بهره می برد. شارژ DC به آماده سازی درام برای دریافت تصویر از لیزر و تونر از مگنت کمک می کند.

تصویری از درام و فوم رول در طول فرآیند چاپ یک پرینتر رنگی اچ پی مشاهده میشود. شارژ AC فوم رول تصویر پنهان درام را در حین چرخش حذف میکند.

 پی سی آر

پی سی آر

فرآیند تولید پی سی آر

هر فوم رول با کیفیت طی فرآیند تولید ، بیش از 30 تست را برای تایید نهاییی پشت سر میگذارد. از آنجایی که فوم رول یکی از پر سر و صداترین مولفه های کارتریج است. هر کدام از قطعات آن تحت آزمایش صدا قرار میگیرد.

آزمایش های دیگر فوم رول پرینتر های اچ پی شامل در معرض ولتاژ قرار گرفتن، مقاومت ، دایره، چسبندگی ، انعطاف پذیری و سختی است. پس از عبور از تست استاندارد کیفی و اطمینان حاصل کردن از عملکرد کیفی و بهینه میتوان آن را در کاتریج های سازگارش مورد استفاده قرار داد.

سابقه طولانی تهر ان نارا نوین در ساخت و تولید سیستم های تصویر برداری با کیفیت در کارتریج های لیزری و جوهری به معنای عملکرد بی نقص اعضای مجرب تهران نارا نوین همزمان با ارایه بهترین راه حل و پیشنهاد به مشتریان خود است.

منبع: تهران نارا نوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *