فیش پرینتر ها یکی از تجهیزات ضروری هر کسب و کار هستند.با فناوری امروز ، گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید از جمله چاپگر رسید نقطه ای ، چاپگرهای رسید جوهر افشان یا معمولاً چاپگر رسید حرارتی انتخاب کنید.اما چاپگرهای رسید چگونه کار می کنند؟ صرف نظر از نوع فیش پرینتر ، اکثر گزینه ها بر اساس نیازهای شما در اندازه ها ، شکل ها و ویژگی های مختلف موجود هستند.

فیش پرینتر چیست؟

متداول ترین نوع چاپگر رسید ، فیش پرینتر حرارتی است. ممکن است هزینه اولیه کمی بیشتر باشد. با این حال ، در طولانی مدت کارآمدترین است.چاپگرهای حرارتی عملکردی سریع  و آرام هستند. آنها همچنین به کارتریج یا روبان جوهر قابل تعویض نیازی ندارند. این باعث کاهش هزینه عملکرد آنها می شود. حتی در این صورت ، آنها به کاغذ حرارتی احتیاج دارند که کمی گرانتر از کاغذ سفید است.

چاپگر های رسید چگونه کار میکند؟

در حال حاضر انواع مختلفی از چاپگرهای رسید در بازار موجود است. در این بخش ، خلاصه ای از سه نوع پرکاربرد را پیدا خواهید کرد. شاید مقاله زیر بتواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه چاپگر رسیدی بیشتر برای شما مناسب است.

تقریباً همیشه بین چاپگرهای موبایل و دسک تاپ گزینه دارید. چاپگرهای تلفن همراه در شرایطی مفید هستند که شما همیشه در حال حرکت باشید. در حالی که چاپگرهای رومیزی در پیشخوان یا دفتر کار معنی بیشتری دارند.

 فیش پرینتر حرارتی

چاپگر رسید حرارتی با چاپ حرارتی با گرم کردن کاغذ حرارتی ، که دارای پوشش خاصی است که در برابر گرما واکنش نشان می دهد ، کار می کند. با استفاده از یک سر حرارتی ، گرما را بر روی کاغذ به شکل خاص و ویژه ای متمرکز می کند. با این کار در نهایت متن را روی کاغذ نشان می دهد.

چاپگر جوهری

چاپگرهای جوهر افشان با کیفیت ترین چاپ را به همراه پشتیبانی از بسیاری از رنگ ها ارائه می دهند. آنها با طرح جوهر روی رسید کاغذ سفید کار می کنند.هزینه اولیه خرید به اندازه چاپگرهای حرارتی نیست. اما هزینه عملکردی بالاتری دارند زیرا کارتریج های جوهر نیاز به تعویض مکرر دارند و ارزان هم نیستند.
با توجه به قیمت کارتریج های جوهر ، کار با پرینترهای جوهر افشان گران است. با این حال ، اگر قصد چاپ آرم یا تبلیغات رنگی را دارید ، ممکن است گزینه مناسبی باشد.از طرف دیگر ، چاپگرهای جوهر افشان فقط به عنوان چاپگرهای رومیزی در دسترس هستند.

 

فیش پرینتر ماتریکس یا نقطه ای

                                   

چاپگر رسید نقطه ای با داشتن چندین پین روی هد چاپگر کار می کنند. آنها ریبون جوهر را روی کاغذ سفید هل می دهند ، که منجر به ایجاد بسیاری از نقاط روی کاغذ می شود که متن را تشکیل می دهد. در مورد محیط های با درجه حرارت بالا ، چاپگرهای Dot Matrix گزینه بسیار خوبی هستند.

آنها هزینه استفاده بسیار کمی دارند زیرا فقط به ریبون و کاغذ سفید نیاز دارید. هنوز هم ، ریبونها باید بیشتر از کارتریج های جوهر در چاپگرهای جوهر افشان تعویض شوند.

سوالات متداول

چگونه می توان فیش پرینتر ها را تنظیم کرد؟

روند تنظیم چاپگر رسید شما برای اولین بار از محصول به محصولی دیگر متفاوت است. ما به شما توصیه می کنیم که دفترچه راهنما را برای مراحل دقیق بررسی کنید.

همانطور که گفته شد ، مراحل باید به مانند این باشد:

  • چاپگر خود را به برق متصل کرده و روشن کنید.
  • چاپگر را به دستگاه خود متصل کنید.
  • درایورهای دستگاه را از وب سایت سازنده یا CD موجود نصب کنید.
  •  سعی کنید چیزی را به صورت آزمایشی چاپ کنید
  • تنظیمات چاپگر را با استفاده از نرم افزار چاپ خود پیکربندی و تنظیم کنید

طول عمر فیش پرینتر ها چه مدت است؟

طول عمر چاپگر های رسیدبه عوامل  متعددی از جمله: به مقدار استفاده از چاپگر و تعداد چاپ و نوع چاپگر و … بستگی دارد. شایان ذکر است که بسته به نوع چاپگر خود ممکن است فقط نیاز به تعویض قطعات خاصی داشته باشید.
بیشتر چاپگرهای رسید “10 تا 15 سال” عمر می کنند.

شما می توانید طول عمر چاپگر خود را با استفاده از استفاده درست که در دفترچه راهنمای سازنده ذکر شده افزایش دهید. همچنین اطمینان حاصل کنید که مرتباً آن را تمیز و محافظت می کنید.

برای اطلاعات بیشتر در و راهنمای در خصوص خرید و  یا تعمیر و مشکلات موجود در تجهیزات خود میتوانید با متخصصین مرکز ماشین های اداری تهران نارا نوین تماس بگیرید.

88847742 – 88140115 – 88827729 – 09123761288

منبع : تهران نارا نوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *