روش تشخیص اصل بودن کارتریج HP از روی اتیکت‌ها – بسته‌بندی و خود کارتریج HP

تفاوت کاتریج اصل و تقلبی : امروزه معمولا کارتریج های موجود در بازار تقلبی است. تهران نارا نوین با گردآوری این مطلب مشتریان خود را قادر میسازد تا توانایی تشخیص کاتریج اورجینال و غیر اورجینال را از هم بدست آورند. از کارتن‌های اورجینال برای قرار دادن محصولات تقلبی استفاده کرده اند.جعبه و بسته بندی آن توسط شرکت های غیر مجاز تولید شده است . به عنوان محصولات اورجینال در بازار به فروش میرسند ، کارتریج های تقلبی به هیچ عنوان از نظر کیفیت وکارائی با کارتریج های اورجینال قابل مقایسه نیستند. به طور قطع موجب خطرات زیست محیطی ،مشکلات سلامتی و خرابی های پرینتر خواهند شد. در پایان این مقاله که توسط تهران نارا نوین گرد آوری شده “تشخیص اصل بودن کارتریج HP ” با اطمینان میتوانید کارتریج مورد نظر خود را خریداری نمائید.

تشخیص اصل بودن کارتریج HP از طریق اتیکت ها:

1- اولین  و ساده ترین روش تشخیص تفاوت کاتریج اصل و تقلبی ، به سادگی توسط مویابل خود هنگامی که به اینترنت متصل هستید بارکد مربعی (QR Code) را اسکن کنید . پس از اسکن بارکد و ارسال اطلاعات به شرکت hp شما روی صفحه موبایل خود تایدیه سلامت و اصالت کالا را مشاهده خواهید کرد.

2- اتیکت های امنیتی را کنترل کنید: این بارکد بر روی باند داخل کارتنِ کارتریج، اتیکت HP چاپ شده است . در برخی از کارتریج‌ های جوهر افشان در بالای سمت چپ و یا راست، اتیکت امنیتی دیگری نیز وجود دارد.

برای تشخیص صحّت اتیکت‌های جدیدِ تثبیت هویت Hp جهت موبایل، که به پیوست کد بدنه موجود می‌باشند، باید این موارد قابل مشاهده باشند:

با حرکت دادن قوطی کارتریج به جلو و عقب، می‌بایست علایم ‘OK’ و ‘√ به سمت برعکس حرکت کنند.

با حرکت دادن قوطی کارتریج به چپ و راست علایم ‘OK’ و ‘√ می‌بایست به همان سمت حرکت کنند. به تصویر شماره‌ی 1 دقت فرمایید:

  • در اتیکت‌ های جدید یک کد اختصاصی مخصوص تلفن هوشمند وجود دارد که می توانید از طریق اخذ (QR) توسط گوشی هوشمند و یا با مراجعه به آدرس سایت (www.hp.com/go/ok) شماره سریال اتیکت را وارد کنید و به گزینه‌ی تثبیت هویت (Authentication) مخصوص موبایل دسترسی پیدا کنید.
  • در صورت دریافت پاسخ مبنی بر مجاز بودن کد وارد شده می‌توانید از اصل بودن کارتریج hp مذکور مطمئن شوید. به عبارت دیگر این امکان هست که اتیکت‌های جدید امنیتی را به صورت آنلاین مورد آزمایش قرار دهید. کافی است که به آدرس اینترنتی درج شده در اتیکت‌های جدید مراجعه کرده و شماره سریال را وارد کنید.
  • در hp برنامه‌ی تثبیت هویتِ گوشی همراه با کد قاب (بدنه) قابل استفاده است.

تشخیص اصل بودن کارتریج HP قدیمی تر:

نحوه‌ی آزمایش صحت اتیکت‌ های قدیمی‌ تر کارتریج‌ های HP:

نسبت به مدل کارتریج و تاریخ بسته‌ بندی، کارتریج اصل hp می‌تواند یکی از خصوصیات هلوگرافیک زیر را داشته باشد:

اتیکت با قابلیت تغییر رنگ: (شکل 3 را مشاهده فرمایید)

قوطی کارتریج را از یک طرف به طرف دیگر بچرخانید. مشاهده کنید که آیا تغییر رنگ را مشاهده می‌کنید یا نه.
در قوطی کارتریج‌های اصل، وقتی پس‌زمینه تیره رنگ باشد نیمی از حروف، دارای رنگ روشن و یا تیره خواهند بود.
قوطی را به هر طرف چرخانده و اتیکت قدیمی لیزری را کنترل کنید.

اتیکت‌های حرکتی:

در بعضی از مدل‌های قدیمی‌تر اچ پی نیز:

یکی از روش های تشخیص تفاوت کاتریج اصل و تقلبی  از هم با حرکت دان قوطی کارتریج به جلو و عقب، می‌بایست علایم ‘OK’ و ‘√ به سمت برعکس حرکت کنند.با حرکت دان قوطی کارتریج به چپ و راست علایم ‘OK’ و ‘√ می‌بایست به همان سمت حرکت کنند.

تشخیص اصل بودن کارتریج HP از طریق نوع بسته بندی:

3- بسته‌بندی کارتریج hp را به این نحو کنترل کنید:

بسته‌ بندی‌ کارتریج‌ های hp در بهترین کیفیت عرضه می شود، بسته‌ بندی‌هایی با کیفیت نازل، بسته‌بندی باز شده و یا کارتریج بدون بسته‌بندی نمی‌تواند متعلق به شرکت  hp باشد. همچنین توجه داشته باشید که شرکت hp اجازه‌ی عرضه‌ی بسته‌بندی‌هایی را که به هر نحو آسیب دیده‌اند را نمی دهد. اکثر بسته‌بندی‌ های hp به یک شکل بوده و تفاوت زیادی با هم ندارند.

4- پس از باز کردن بسته‌بندی، این موارد را در خود کارتریج hp بررسی کنید:

یکی از مهم تری روش های تشخیص کاتریج اورجینال و غیر اورجینال 

نباید هیچ‌گونه علایم کارکردگی،جوهر یا پودر و دستکاری اجزای کارتریج و گوشک‌های آن مشاهده شود.

5- کارتریج را از مراکز و سایت‌های معتبر تهیه کنید:

بهتر است فروشگاهای معتبر را برای خرید انتخاب کنید.حتما از فروشنده بخواهید اورجینال یا اصل بودن محصول را در فاکتور خود ذکر کرده و ضمانت نماید.

6- از امکان تثبیت هویت hp استفاده کنید:

برنامه‌ی تثبیت هویت کارتریج hp از سال 2004 به بعد به مرور ارایه شده است. در مورد بیشتر LaserJet و MFP ها، قابل استفاده است که از طریق این آدرس مطابق شرح‌های داده شده‌ی قبلی، پس از دانلود قابل استفاده می‌باشد.

validate security seal

منبع: تهران نارا نوین

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه در “روش تشخیص کاتریج اصل از تقلبی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *