چند نکته در انتخاب چاپگر کارت شناسایی

 انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی به انتظار ما از کارت شناسایی و نحوه استفاده از کارت بستگی دارد و به همین دلیل خرید چاپگر کارت pvc حساسیت بالایی دارد.

افراد و شرکتهای مختلفی ممکن است در حین فعالیت خود به پرینتر چاپ کارت شناسایی نیاز داشته باشند. به عنوان مثال:
 • 1.شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ مانند وزارتخانه‌ها برای چاپ کارت پرسنلی و کارت شناسایی؛
 • 2.شرکت‌های کوچک در حوزه چاپ و پیاده سازی سیستم‌های کنترل تردد؛
 • 3.دفاتر دولتی و نیمه دولتی مانند دفاتر پیشخوان دولت؛
 • 4.شرکت‌های خصوصی و کارخانجات برای چاپ کارت تردد؛
 • 5.نهادهای خصوصی و کانون‌ها برای شناسایی اعضای خود.

 بنابراین، شرکت‌های فروشنده چاپگر کارت شناسایی با طیف وسیعی از مشتریان و تفاوت در سلیقه آنها مواجه هستند و به همین دلیل باید گزینه مناسب با نیاز آنها را پیشنهاد دهند. اما به طور کلی به 7 فاکتور مهم در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی تأثیر گذار است که به آنها خواهیم پرداخت.

7 نکته در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی

*تعداد کارت شناسایی مورد نیاز به صورت سالانه

اولین کاری که در خرید چاپگرهای کارت شناسایی  باید به آن توجه داشته باشید، مسئله تعداد کارت مورد نیاز است. تعداد کارت:

 • 1.نشان دهنده حجم مشتریان یک شرکت چاپ؛
 • 2.نشان دهنده تعداد پرسنل یک شرکت یا یک سازمان؛
 • 3.نشان دهنده تعداد اعضای یک کانون؛
 • 4.نشان دهنده حجم فعالیت دفاتر دولتی و نیمه دولتی؛
 • 5.و در نهایت نشان دهنده نیاز کاربران به تعداد کارت شناسایی است.

 قانون کلی در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی این است که، برای خرید پرینتر برای چاپ کارت کمتر از 4۰۰۰ عدد بهتر است به سراغ چاپگرهای رومیزی مانند چاپگر هایتی CS200 برویم و برای چاپ‌های بالاتر از 4۰۰۰ عدد، پرینترهای صنعتی مانند چاپگر فارگو ۵۰۰۰ بهتر است.
کارت شناسایی

برای مشاهده محصولات مشابه کلیک کنید :

چاپگر کارت Smart-51

چاپگر کارت Smart-51

چاپگر کارت Smart-51

چاپگر کارت Smart-51

کارت پرینتر 200

کارت پرینتر 200

* نحوه استفاده از کارت شناسایی

اگر شما به عنوان مدیر یک شرکت قصد استفاده از کارت شناسایی را داشته باشید، می‌توانید نقش‌های زیر را برای آن در نظر بگیرید:

 • 1.استفاده از کارت به عنوان کارت تخفیف؛
 • 2.استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت تردد؛
 • 3.استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت حضور و غیاب؛
 • 4.استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت وفاداری؛
 • 5.استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت کنترل دسترسی؛
 • 6.استفاده از کارت شناسایی به عنوان کارت خدمات رفاهی.کارت تخفیف

در این حالت دو انتخاب داریم: یا باید برای هر کدام از این خدمات یک کارت مخصوص چاپ کنیم، یا باید برای همه آنها یک کارت هوشمند در نظر بگیریم. اگر مورد اول باشد، نیازی به پرینترهای پیشرفته و پیچیده نداریم. اما مورد دوم باید از کارتهای هوشمند مانند کارت مایفر 1k  استفاده کنیم و پرینتر چاپ کارت شناسایی هم دارای انکودر رمزگذاری و ماژول کدینگ کارت شناسایی باشد.

* شرایط امنیتی تعریف شده برای کارت شناسایی

شرایط امنیتی برای کارت‌های شناسایی تعریف متفاوتی دارد. برخی معتقدند که این شرایط امنیتی به امنیت سازمان و شرکت مربوط است و برخی نیز اعتقاد دارند که جلوگیری از دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات کارت در اولویت قرار دارد. اصولاً استفاده از کارت مایفر 1k و کارت نوار مغناطیسی دسترسی کاربران به اطلاعات کارت را منتفی می‌کند. در کنار آن امکان استفاده از هولوگرام و بارکد هم فراهم شده که طبیعتاً امنیت کارت بالاست.

 بنابراین پرینتر چاپ کارت شناسایی باید توانایی چاپ کارت‌های هوشمند با سطح امنیتی بالا را داشته باشد و امکان دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات را به حداقل برساند.
کارت شناسایی

* نحوه چاپ و کیفیت چاپ

به طور کلی، سه نوع چاپ در  چاپگرهای کارت پی وی سی وجود دارد:
 • چاپ مستقیم
 •  چاپ غیر مستقیم
 •   چاپ افست.

 در چاپ مستقیم، هد پرینتر به طور مستقیم با سطح کارت شناسایی در ارتباط است و معمولاً از این تکنولوژی برای چاپ با تعداد پایین استفاده می‌شود. معروف‌ترین و محبوبترین این چاپگرها، پرینتر هایتی CS200 است که به عنوان یک پرینتر رومیزی کوچک شناخته می‌شود.

 روش دوم چاپ غیر مستقیم است که ابتدا جوهر به یک سطح انتقال داده می‌شود و سپس از روی آن به سطح کارت پی وی سی انتقال داده می‌شود. این روش چاپ برای چاپ با کیفیت و از بین بردن شکستگی‌های احتمالی در فرایند چاپ ایده آل است. اهمیت این روش به این دلیل است که برای چاپ‌های با کیفیت مانند کارت‌های بانکی از آن استفاده می‌شود. معروف‌ترین چاپگر با این ویژگی، پرینتر فارگو ۵۰۰۰ است که برای چاپ لب به لب مناسب‌ترین انتخاب ممکن است.

چاپ افست دیجیتال یک سبک جدید در چاپ کارت‌های شناسائی و کارت‌های pvc است که به عنوان یک روش صنعتی شناخته می‌شود. این روش چاپ محدودیت خاصی از لحاظ تعداد چاپ ندارد و به صورت مضرب ۱۰۰۰ عدد سفارش داده می‌شود. چاپ افست برای کارت بانکی و موارد مشابه آن کاربرد داشته و معمولاً برای مدت زمان موقت مانند یک سال یا یک و نیم سال استفاده می‌شود.

* اندازه و ضخامت کارت‌های چاپ شده

هم برای اندازه کارت شناسایی و هم برای ضخامت کارت استفاده شده در آنها معیار استاندارد وجود دارد. انتخاب این کارت‌ها با توجه به نحوه استفاده از کارت صورت می‌گیرد. به عنوان مثال، اندازه استاندارد CR80 برای بیشتر کارت‌های شناسایی استفاده می‌شود و نمونه بارز آن  کارت ملی هوشمند  و گواهینامه هوشمند است. این کارت در ابعاد 84 × 56 میلی متر چاپ می‌شود. ضخامت کارت‌های شناسائی هم معمولاً ۷۶۰ میکرون است که ممکن است تغییراتی در این موضوع هم به وجود بیاید.

 بنابراین در انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی باید تصمیم بگیرید که قرار است کارت‌های شما با چه اندازه و در چه ضخامتی چاپ می‌شوند تا بتوانید پرینتر مناسبی را برای آنها انتخاب کنید.
کارت ملی هوشمند

* سرعت چاپ مورد نیاز

 این مورد هم تا حدود زیادی با مورد اول و تعداد افراد استفاده کننده از کارت‌های شناسایی بستگی دارد. به عنوان مثال، ممکن است یک دانشگاه برای چاپ کارت دانشجویی تنها یک ماه از چاپگر استفاده کند، ولی در عوض برای ۲۰ هزار دانشجو کارت چاپ کند. از طرف دیگر ممکن است یک سازمان به مرور زمان و در طی استخدام نیروهای جدید، از  پرینتر هم استفاده کند.

 به همین دلیل شما به عنوان خریدار پرینتر باید انتخاب کنید که چه تعداد کارتی نیاز دارید و سرعت چاپ پرینتر به چه شکل باشد. پرینترهای صنعتی و با اندازه بزرگ سرعت بالاتری در چاپ کارت شناسایی دارند.

* کارت هوشمند، کارت معمولی، تماسی و غیرتماسی

 کارت‌های معمولی مانند کارت پی وی سی ساده برای سازمان‌ها و کانون‌های غیر رسمی مانند کانون بازنشستگان استفاده می‌شوند و صرفاً به عنوان یک مدرک هویتی هستند. کارت‌های هوشمند برای بلندمدت چاپ می‌شوند و امکان درج اطلاعات و حذف اطلاعات در آنها وجود دارد.

 کارت‌های تماسی برای قرار دادن کارت بر روی دستگاه کارتخوان استفاده می‌شوند و نمونه بارز آنها کارت‌های حضور و غیاب و کارت‌های بانکی هستند. کارت‌های غیر تماسی برای مشاغل سخت و شرایط پیچیده مناسب هستند و فرد می‌تواند احراز هویت را از راه دور و از فاصله تا ۱۰ متر انجام دهد. این‌جاست که خرید چاپگر کارت pvc و کارت شناسائی تحت تأثیر نوع کارت و نحوه استفاده از آن نیز قرار می‌گیرد.
کارت بانکی

* پرینتر کارت شناسایی مناسب شما کدام است؟

 با معرفی که انواع پرینترهای چاپ کارت شناسایی داشتیم و شرایطی که برای انتخاب آنها ذکر کردیم، لازم است که در مورد انتخاب نوع پرینتر با توجه به هدف گذاری شما هم چند پیشنهاد داشته باشیم. به طور کلی، در سفارش  چاپ کارت  شناسایی به موارد زیر توجه کنید:

 • برای چاپ کارت شناسایی کمتر از ۲۰۰۰ عدد:بهتر است سفارش چاپ خود را به تهران نارانوین واگذار کنید که هم در این زمینه تجربه بیشتری دارند و هم از لحاظ اقتصادی برای شما مقرون به صرفه است.
 • 1.برای چاپ کارت شناسایی بیشتر از ۲۰۰۰ عدد:در این حالت بهتر است انتخاب شما یک پرینتر رو میزی با ابعاد کوچک باشد که بهترین پیشنهاد ما، چاپگر هایتی CS200 است که هم به عنوان پرینتر رومیزی و هم به عنوان پرینتر دفتری مناسب است.
 • 2.برای چاپ کارت شناسایی بیشتر از ۴۰۰۰ عدد:در این حالت بهتر است یک پرینتر با ابعاد بزرگ و با قابلیت‌های مختلف استفاده کنید که پیشنهاد ما چاپگر فارگو ۵۰۰۰ است.
 • 3.برای چاپ کارتهای هوشمند:باید به سراغ پرینترهای بروید که دارای ماژول انکودر رمز گذاری هستند.
 • 4.برای لمینت کردن کارت شناسایی: باید به سراغ پرینترهایی بروید که دارای لمینیتور هستند یا قابلیت نصب ماژول لمینیتور برای آنها وجود دارد.

 به عنوان جمع بندی بحث؛ انتخاب پرینتر چاپ کارت شناسایی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و شما باید مشخص کنید که به چه چیزی نیاز دارید و هدف نهایی شما چیست. البته می‌توانید از شماره‌های زیر استفاده کنید و با کارشناسان تهران نارانوین در این مورد صحبت کنید.

 در تهران نارا نوین، تکنسین های دستگاه کپی  وپرینتر ما حداقل 15 سال سابقه تعمیر و نصب چاپگرهای اداری را دارند.

منبع: تهران نارا نوین

۱ دیدگاه در “چند نکته در انتخاب چاپگر کارت شناسایی

 1. حسين شيرازي گفت:

  سلام من كارت پرينتر هايتي cs200 رو براي بانك تهيه كردم و فوق العاده راضي بودم علاوه بر خريد برخورد فوق العاده مسئول فروشتون قابل تحسينه حتما براي تعمير و خريد لوازم اداري اولين و اخرين انتخاب من خواهي بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *