این روزها پرینترهای چندکاره به دلیل توانایی انجام همزمان توابع مختلف ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. چاپگرهای چندکاره نه تنها مقرون به صرفه نیستند بلکه باعث صرفه جویی در فضا نیز می شوند.چاپگر چند منظوره باید توانایی یکپارچه شدن در شبکه موجود شما را داشته باشد.

اگر دفتر کوچکی دارید یا از دفتر خانه خود کار می کنید ، پرینترهای چندکاره می توانند راه حل مناسبی برای محدودیت فضای شما باشند.

واقعاً هیجان انگیز است که دستگاهی را پیدا کنید که بتواند همزمان چاپ ، فکس ، کپی و اسکن کند. بسیاری از دفاتر ترجیح می دهند چاپگرهای چند منظوره ای را که برای اهداف خود کار می کنند، خریداری کنند.

خرید یک چاپگر چند منظوره باید مورد توجه شما قرار گیرد زیرا شامل تحقیقات و خریدهای زیادی نیز می شود. در زیر چند نکته ذکر شده است. در مورد جنبه های مهم چاپگرهای چند منظوره صحبت می کند.

رزولوشن پرینتر

وضوح  چاپگرهای چندکاره برای قضاوت در مورد اینکه قصد چاپ تصاویر روی تصویر را دارید، مهم است. وضوح بالاتر چاپ با کیفیت را تضمین می کند. برای بیشتر چاپها ، به جز چاپ عکس ، رزولوشن 600 * 600 مناسب خواهد بود. با این حال ، در چاپگر چند منظوره وضوح اسکنر به طور کلی کم است.

چند عملکردی بودن دستگاه

مطمئن باشید چاپگر چندکاره ای که از آن استفاده می کنید واقعاً دارای قابلیت چند وظیفه ای است. کاربر باید توانایی استفاده همزمان از آن را هنگام استفاده از سایر جنبه ها داشته باشد.

اگر همه عملکردهای دستگاه به طور همزمان قابل دسترسی نیستند. دلیلی ندارد که شخص باید هزینه یک چاپگر چند منظوره را پرداخت کند.

اتصال به شبکه

چاپگر چند منظوره باید توانایی یکپارچه شدن در شبکه موجود شما را داشته باشد. اگر با حداقل آموزش شروع به کار آسان باشد، بهتر است. هنگام خرید یک چاپگر چند منظوره، به دنبال نرم افزار همراه آن باشید تا مراحل نصب، به روزرسانی یا عیب یابی را راهنمایی کند.

فیدر سند اتوماتیک

برخی از چاپگرهای چندکاره با قیمت پایین وجود دارند. اجازه فیدر خودکار اسناد را نمی دهند. اگر چاپگر شما چنین عملکردی را ندارد ، باید در کنار چاپگر بایستید و هر کاغذ را به آن تغذیه کنید. چاپگر چند منظوره ای که حداقل 50 برگ در آن نگهداری می شود می تواند یک چاپگر خوب محسوب شود.

ارزش کل چاپگر و هزینه جوهر

اگر چاپگر خریداری شده مقدار زیادی از جوهر مورد استفاده شما را مصرف کند، معامله بدی خواهید داشت.یک چاپگر چند منظوره مفید می تواند هزینه چاپ و تصویربرداری شما را کنترل کند. نتیجه را به طور موثر و کارآمد تولید کند.

نرم افزار و راه حل سازگار

یکی از مهمترین جنبه هایی که شما باید قبل از خرید پرینتر چند منظوره در نظر داشته باشید. این احتمال وجود دارد که نرم افزار ارائه شده با پرینتر چند منظوره سازگار نباشد. از این رو ، باید ایده روشنی در مورد نرم افزاری که با چاپگر چند منظوره سازگار است، بدست آورید.

نیازهای خود را از پرینتر چند منظوره درک کرده و بر این اساس خرید کنید. ممکن است موارد دیگری غیر از چاپ و کپی مانند چاپ کاغذ ، فرم های مدیریت شده و ساده سازی جریان کار از چاپگر چند منظوره خود بخواهید.سایر الزامات مانند فکس ، اسکن ،کارهای ایمیل ، تعداد افرادی که دستگاه را به اشتراک می گذارند. قابلیت رنگ و غیره نیز مورد توجه قرار می گیرند.

قبل از خرید تست کنید

بهترین کاری که می توانید قبل از خرید چاپگر چند منظوره خود انجام دهید آزمایش آن است. هر عملکرد به درستی کار می کند. قبل از استفاده از دستگاه ، دستورالعمل ها را با دقت بخوانید.

هشدار

اگرچه خرید پرینترهای چندکاره ایده بسیار خوبی است، اما قبل از خرید باید شرایط فردی را کاملاً در نظر بگیرید. اگر مشاغلی را اداره می کنید که به دستگاه های فتوکپی بسیار وابسته هستید.

ممکن است از خرید پرینتر چند منظوره سود چندانی نداشته باشید زیرا در مورد ضریب سرعت ممکن است متناسب با نیاز شما باشد. اگر به دنبال ویژگی های اسکن با وضوح بالا یا فاکس پیشرفته هستید ، باید به جای خرید چاپگر چند منظوره ، به خرید یک دستگاه تخصصی بپردازید.
برای اطلاعات بیشتر در و راهنمای در خصوص خرید و  یا تعمیر و مشکلات موجود در تجهیزات خود میتوانید با متخصصین مرکز ماشین های اداری تهران نارا نوین تماس بگیرید.

88847742 – 88140115 – 88827729 – 09123761288

منبع : تهران نارا نوین

نوشته های مشابه

۱ دیدگاه در “راهنمایی خرید پرینتر های چند کاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *