مشکلات چاپگر همیشه در بدترین زمان ظاهر می شوند. اگر در حال چاپ از رایانه شخصی ، تلفن یا تبلت خود هستید ، در اینجا چند روش برای راه اندازی مجدد چاپگر وجود دارد.چاپگرها وقتی کار می کنند عالی هستند. اما پرینتر ها اگر کار نکنند بسیار ناامید و ناراحت کننده است. در اینجا چگونگی حل رایج ترین مشکلات، از جمله چاپ نکردن کامل پرینتر را شرح خواهیم داد.

چاپگرها می توانند برای سالهای طولانی و هزاران چاپ قابل اطمینان کار کنند. اما همچنین می توانند از کار بیفتند یا به طور کامل کار کنند. بعضی اوقات دلیل آن به همان اندازه استفاده بیش از حد یا زیاد ساده است. بسیاری از افراد از چاپگرهای جوهر افشان خود به اندازه کافی استفاده نمی کنند . این می تواند منجر به مشکلات جوهر خشک شده در مسدود کردن نازل شود.

چاپگر من چاپ نمی کند

دلایل زیادی برای چاپ نکردن چاپگر شما وجود دارد ، بنابراین با اصول اولیه شروع به بررسی اینکه آیا پیام خطا یا چراغ هشدار دهنده روی چاپگر وجود دارد، کنید. مطمئن شوید که کاغذی در سینی وجود دارد. بررسی کنید که جوهر یا کارتریج های تونر خالی نیستند. کابل USB به برق وصل است یا چاپگر به Wi-Fi متصل است.

پرینتر صحیح را انتخاب کنید

بعضی اوقات دلیل چاپ نشدن چاپگر این است که شما برخی از نرم افزارها را نصب کرده اید که دارای چاپگر “مجازی” است. این چاپگر مجازی خود را به عنوان پیش فرض تنظیم کرده است. وقتی چاپ را فشار دهید ، به جای اینکه سندی به چاپگر فیزیکی شما ارسال شود ، یک فایل توسط این چاپگر مجازی ذخیره می شود.
از فهرست Start صفحه کنترل پنل را باز کنید. سپس به دستگاهها و چاپگرها بروید. برای استفاده صحیح از چاپگر راست کلیک راست کرده و آن را به عنوان پیش فرض تنظیم کنید.

اطمینان حاصل کنید که چاپگر صحیح در برنامه ای که از آن چاپ می کنید انتخاب شده است – باید گزینه ای را برای انتخاب از لیست مانند تصویر زیر مشاهده کنید.

مایکروسافت دارای یک عیب یاب چاپ است که می تواند به شناسایی مشکلات کمک کند. روی دکمه Fix it کلیک کنید ، برنامه را بارگیری و اجرا کنید.

برای رفع این مشکل از مشکلات چاپگر همچنین می توانید صفحه کنترل ، دستگاهها و چاپگرها را باز کنید ، روی نماد چاپگر راست کلیک کرده و عیب یابی را انتخاب کنید. این همیشه کمک نمی کند ، اما ارزش آن را دارد که امتحان کنید.

چرا نمی توانم از تلفن یا رایانه سندی چاپ کنم؟

برای چاپ از طریق iPad ، iPhone یا iPod Touch ، چاپگر باید دارای Wi-Fi باشدو همچنین از AirPrint پشتیبانی کند. لیست چاپگرهای AirPrint در حال رشد است. اما هنوز تعداد زیادی چاپگر ، به ویژه مدل های قدیمی تر ، وجود دارند که از آن پشتیبانی نمی کنند.

برخی از تلفن ها ،تبلت ها و چاپگرهای سامسونگ برای کار با یکدیگر طراحی شده اند. چاپ ساده است. سامسونگ همچنین برنامه خاص خود را برای چاپ در چاپگرهای خود، از جمله در آیفون ها ، دارد.

آیا لازم است کارتریج ها را تعویض کنم؟

در رفع این مشکل از مشکلات چاپگر چاپگرها قبل از تمام شدن مخزن جوهر هشدار می دهند که جوهر در حال اتمام است. اگر فقط گاهی چاپ می کنید ، جوهر یا ماده تهویه باقیمانده دو هفته دیگر ، اگر ماه ها نباشد ، دوام می آورد.

به محض ظاهر شدن پیام ، کارتریج های جدید را سفارش دهید.اما آنها را نصب نکنید تا زمانی که چاپ متوقف شود یا رنگها کمرنگ شود. یک ترفند در پرینترهای لیزری این است که کارتریجی را که کم است را خارج کنید. آن را به آرامی تکان دهید.این مورد بعضی اوقات اجازه استفاده از بقیه تونر را می دهد. در موارد دیگر از شمارنده استفاده می شود. به محض چاپ تعداد مشخصی از صفحات ، کارتریج خالی در نظر گرفته می شود.

اگر جوهر رنگی شما تمام شده است، اما باید به چاپ ادامه دهید ، ممکن است بتوانید چاپگر خود را طوری تنظیم کنید که فقط در سیاه و سفید چاپ کند. این تنظیماتی است که در ویژگی های چاپگر در صفحه کنترل پیدا خواهید کرد.

چرا صفحات وب ، اسناد و عکس های اکسل به درستی چاپ نمی شوند؟
صفحات وب

صفحات وب می توانند هر اندازه باشند. به عرض یا ارتفاع کاغذ چاپگر شما محدود نمی شوند. آنها معمولاً برای چاپ طراحی نمی شوند.

همیشه گزینه Print Preview را انتخاب کنید تا ببینید چه چیزی دریافت خواهید کرد. ممکن است شما به همه صفحات نیاز نداشته باشید. از گزینه چاپ صفحات دلخواه هنگام چاپ استفاده کنید تا صفحات مورد چاپ را انتخاب کنید. مانند 2-4 برای چاپ صفحات 2 تا 4.  اگر صفحه وب بسیار گسترده است حالت افقی را انتخاب کنید

بیشتر اوقات گزینه shrink-to-fit را در تنظیمات چاپگر پیدا خواهید کرد. این گزینه کمک به چاپ سندی یا عکس شما که کمی بزرگتر از سایز کاغذ برای قرار دادن در صفحه کمک می کند. برخی از صفحات وب ، دارای یک دکمه چاپ در صفحه وب هستند. از آن استفاده کنید و از منوی چاپ در مرورگر استفاده نکنید.

اسناد اداری

اگر می خواهید یک صفحه اکسل چاپ کنید. مطمئن شوید که قبل از کلیک بر روی چاپ ، فقط کواردی که  را که باید چاپ کنید انتخاب کنید. سپس می توانید “چاپ انتخاب” را انتخاب کرده و گزینه های دیگر را تغییر دهید.مطمئن شوید که به خوبی در صفحه A4 قرار دارد. شما می توانید کارهای دیگری مانند کاهش اندازه حاشیه و تغییر جهت از حالت افقی به حالت عمودی انجام دهید.

به طور مشابه ، هنگام چاپ یک سند از Word یا هر مورد دیگر ، معمولاً می توانید صفحاتی را چاپ کنید که نیازی به چاپ همه آنها نباشد.

عکس ها و تصاویر

برای عکس ها یا تصاویری که می خواهید چاپ کنید ، معمولاً بهتر است روی آنها در Windows Explorer کلیک راست کرده و روی Print کلیک کنید. به این ترتیب می توانید اندازه چاپ هر عکس را انتخاب کنید.
اگر چند عکس را در یک پوشه انتخاب کنید ، روی آن کلیک راست کرده و گزینه Print را انتخاب کنید ، می توانید همه آنها را همزمان با بیش از یک ورق کاغذ چاپ کنید. این گزینه مشابه گزینه “n-up” است که در ویژگی های چاپ پیدا می کنید و به شما امکان می دهد چندین صفحه از یک سند را در یک صفحه A4 چاپ کنید.

چرا چاپگر ارور می دهد؟

چند دلیل احتمالی برای این مشکلات چاپگر وجود دارد ، اما مهمترین دلیل آن انجام کار با کاغذ است. اولین چیزی که باید بررسی کنید خالی بودن سینی ورودی است ، اما همچنین لازم است که برای گرفتگی کاغذ بررسی شود. اگر یکی را پیدا کردید ، سعی کنید به جای این که فقط یک کاغذ مچاله شده را از سینی کاغذ بیرون بیاورید و فرض کنید آن را درست کرده اید ، دلیل آن را پیدا کنید.
کاغذ را از سینی بیرون بیاورید ، همه فلپ ها را باز کرده و داخل آن را نگاه کنید. برای دیدن کاغذ و موچین بلند ممکن است به یک چراغ قوه نیاز داشته باشید. مخصوصاً اگر فقط یک قطعه بسیار کوچک باشد که پاره شده و داخل آن رها شده باشد.
به زیر چاپگر نگاه کنید زیرا ممکن است یک پنل دسترسی وجود داشته باشد که می تواند برای بررسی و تمیز کردن مکانیسم تغذیه کاغذ برداشته شود.

همچنین ، سعی کنید از کاغذ نازک تری استفاده کنید: بیشتر چاپگرهای خانگی حداکثر فقط با کاغذ عکس کار می کنند. آنها معمولاً نمی توانند روی کارت چاپ کنند.

چرا کیفیت چاپ ضعیف است؟

نازلهای روی چاپگرهای جوهر افشان می توانند مسدود شوند.این مشکل باعث ایجاد خطوط افقی در چاپها و رنگ های ضعیف یا اشتباه شوند. تمیز کردن سر چاپ می تواند مشکل را برطرف کند. این روش از چاپگر به چاپگر دیگر متفاوت است و ممکن است گزینه ای در صفحه کنترل چاپگر یا در نرم افزار چاپگر در رایانه وجود داشته باشد.
شاید لازم باشد این مورد را در کتابچه راهنما جستجو کنید. در ویژگی های چاپگر خود ممکن است یک بخش تعمیر و نگهداری پیدا کنید. همچنین نوع کاغذ روی کیفیت چاپ تأثیر می گذارد.برای بهترین چاپ کاغذ با کیفیت خوب بخرید.

مشکلات چاپگر لیزری در چاپ وابستگی کمتری به کاغذ دارد. لکه ها یا لکه های محل مشابه در هر صفحه معمولاً به این معنی است که جایی در چاپگر کثیف است ، معمولاً روی درام. برای تمیز کردن درام خیلی احتیاط کنید.آن را با پارچه ای نرم و الکل تمیز کنید.راهنمای سازنده در مورد نحوه برداشتن و تمیز کردن درام را  که اغلب OPC نامیده می شود.مطالعه کنید.

برای اطلاعات بیشتر در و راهنمای در خصوص خرید و  یا تعمیر و مشکلات موجود در تجهیزات خود میتوانید با متخصصین مرکز ماشین های اداری تهران نارا نوین تماس بگیرید.

88847742 – 88140115 – 88827729 – 09123761288

منبع : تهران نارا نوین

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه در “چگونه مشکلات چاپگر را برطرف کنیم؟

  1. ثمين موسوي گفت:

    سلام براي كار هاي اداريم يك پرينتر نياز دارم ميتونين راهنمايي كنين؟؟

    1. میتونین برای دریافت مشاوره خرید به شماره 09123761288 در واتس آب پیام بدید یا شماره 02188827729 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *