مشکلات رایج و راه حل آنها در پرینتر های اچ پی

با مطالعه مطلب زیر مشکلات اساسی پرینتر اچ پی را خواهید شناخت. همچنین میتوانید روشهای رفع مشکل پرینتر اچ پی و یا برخی خطاهای رایج مانند : خطای 79 پرینتر اچ پی  – مشکل گیر کردن یا پلیسه شدن کاغذ در پرینتر اچ پی -چاپ روی پاکت نامه- کشیدن چند کاغذ همزمان – کشیدن چند کاغذ همزمان پرینتر را به شما معرفی خواهیم کرد.

برخی مشکلات ساده

برخی از این مشکلات بسیار ساده و پیش پا افتاده هستند. که به دلیل ناآشنایی کاربران با فرآیند پرینت موجب میشد تا سیستم پرینتر را مختل کنند. اما این قبیل مشکلات به کاربر اجازه استفاده از پرینتر hp را تا زمان رفع کامل خطا نمیدهد. به طور مثال می‌توان به خطای گیر کردن کاغذ در پرینتر اشاره کرد و یا خطاهای مربوط به کارتریج hp .

نکته بسیار مهم و قابل توجه

با برطرف کردن چند مشکل ساده در پرینتر اچ پی خود را تعمیر کار تلقی نکنید.اجازه دهید در خصوص روشهای رفع مشکل پرینتر اچ پی افراد متخصص و دارای تجربه اقدام کنند .

اطلاعاتی مفید برای همه افراد

مطالعه این اطلاعات در خصوص رفع مشکلات اولیه پرینترهای hp و راه اندازی سریع دستگاه را به همه متخصصین و کارشناسان شبکه و آی تی در شرکت ها و یا سازمان ها، پیشنهاد می دهیم. گمان می کنیم این دانش می تواند استفاده قابل توجه ایی برای کاربران خانگی و  افرادی که نمی خواهند هزینه زیادی برای تعمیر پرینتر خود و سرویسهای دوره ای پرداخت کنند میباشد.

پرینتر از یک ورودی بخصوص کاغذ پرینت نمی گیرد
Printer is not printing from the expected paper tray

اگر برای شما هم این مشکل به وجود آورده است که با فشردن دکمه پرینت دستور چاپ اجرا نمی شود .در واقع فقط پرینتر فقط از یک ورودی کاغذ بخصوص می توانند استفاده کنند. مطالعه مطالب زیر و راهکارهای ساده مشکل را برطرف کنید. علاوه به عدم پرداخت هزینه های مربوط به نیرو متخصص در سریع ترین زمان خطای پیشرو را برطرف کنید

بعد از پرینت باید دکمه روی پرینتر را زد

مشکل عدم چاپ از یک ورودی یا به مشکلات مربوط به کامپیوتر یا به خطاهای پرینتر بر می گردد. در کامپیوتر خود از طریق نرم افزاری که قصد ارسال دستور پرینت برای چاپگر اچ پی را دارد جستجو کنید. بررسی کنید که آیا ورودی کاغذ را به عنوان پیش فرض انتخاب کرده است یا خیر. برای این کار می توانید به مقاله انتخاب مخزن ورودی کاغذ در پرینتر اچ پی مراجعه کنید. روی پرینتر در بخش تنظیمات ورودی های کاغذ اندازه کاغذ صحیح را برای آن مخزن مورد نظر انتخاب کنید.  همچنین لازم است مطمئن شوید در سینی های پرینتر به اندازه کافی کاغذ وجود داشته باشد.

 نکشیدن کاغذ به درون پرینتر و یا کشیدن چند کاغذ به صورت همزمان به درون دستگاه
picks up all the paper from the manual feed or Miss pickup

در درون پرینترهای hp غلتک های کاغذ کش و یا پد های جدا کننده کاغذ وجود دارد. وظیفه کشیدن کاغذ به درون پرینتر و جلوگیری از ورود چند تاکاغذ به صورت همزمان به درون دستگاه را بر عهده دارد. هرگونه خرابی و یا ساییدگی برای هر یک از آنها می‌توانند موجب مشکل نکشیدن کاغذ یا کشیدن چند کاغذ به صورت همزمان به درون دستگاه مواجه شوید.اولین قدم انجام سرویسهای دوره ای و بررسی پرینتر اچ پی توسط کارشناسان است.بدین منظور کارشناسان تهران نارا نوین با تعویض و یا تعمیر غلطک های کاغذ کش و پد های جداکننده کاغذ از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید.

 نمایش خطای شماره ۷۹ در پرینتر hp
79 Error hp Printer

خطای شماره ۷۹ یکی از خطاهایی که در ارتباط با شبکه و سرویس‌های مربوط به پرینتر می باشد . بروز هرگونه مشکل و یا خطا در نوع ارتباط میان کامپیوتر و پرینتر موجب نمایش خطای شماره 79 یا service error در صفحه نمایش خواهد شد. برای برطرف کردن خطای 79 پرینتر اچ پی لازم است در ابتدا از منوی استارت وارد بخش کنترل پنلشوید. در قسمت پرینتر ها بررسی کنید که آیا برای پرینتر مورد نظر دستور پرینت متوقف شده است یا خیر.

همچنین بروز مشکل در قطعات داخلی پرینتر مثل RAM یا درگاه ارتباطی USb و Ethernet نیز می‌تواند موجب نمایش خطای 79 پرینتر اچ پی شود لذا اگر به پرینتر قطعه جدیدی اضافه کرده‌اید پیشنهاد می شود تا در اولین قدم آن را از دستگاه جدا کرده و اجازه دهید تا پرینتر به شکل اولیه و به حالت تنظیمات کارخانه دستورات چاپ را اجرا کند
اگر موفق رفع مشکل خطای ۷۹ در پرینتر اچ پی نشدید حتما با مرکزتهران نارا نوین و یا افراد کارشناس و متخصص در این زمینه تماسبگیرید. تا نسبت به رفع مشکل خطای شماره ۷۹ اقدام کنند.

 مشکل چاپ روی پاکت نامه
Trouble printing onto envelopes

پرینت روی پاکت های نامه توسط پرینتر های لیزری می تواند دلیل بروز بسیاری از مشکلات و خطاها در پرینتر شود علت این است که ضخامت کاغذهای نامه از کاغذ استاندارد تحریر بیشتر بوده و برای چاپ روی پاکت نامه لازم است تا چند لایه کاغذ ضخیم به صورت همزمان از درون پرینتر عبور کند این هر کس می تواند به سادگی به پرینتر آسیب زده و کاربر را با خطاها و مشکلات بسیاری مواجه کند

بر روی پاکت های نامه نواری چسبنده و حساس در مقابل حرارت وجود دارد که هنگام عبور از میان غلتک های پرس و فریزر به سادگی ضرب شده و درون دستگاه پخش می‌شوند.
پیشنهاد می شود تا برای چاپ مطالب و تصاویر بر روی پاکت نامه ترجیحم از پرینترهای جوهر افشان که قابلیت چاپ بر روی کاغذ های سنگین وزن را دارند استفاده کنید.

برای رفع هر گونه مشکلات موجود در دستگاه خود میتوانید از تیم مجرب و حرفه ای تهران نارا نوین بهره بگیرید. همچنین تیم پشتیبانی ما اماده ارایه خدمات به کاربران خود میباشد.  02188827729 – 02188140115 -02188140121 – 02188322381 – 02188304127
09123761288 موسوی    –    09123808184 نوری

منبع: تهران نارا نوین

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه در “مشکلات رایج در پرینتر اچ پی لیزر جت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *