روش نگهداری فکس لیزری نیز مانند هر وسیله ای برای بهترین عملکرد با راندمان بالا نکات خاصی دارد. در ادامه این موضوع و نحوه تشخیص نوع کارتریج برای فکس مصرفی شما میپردازیم.

فکس لیزری و تشخیص نوع کارتریج

اگر دستگاه فکس مورد استفاده شما لیزری است. جوهر استفاده شده در آن از نوع کارتریج است. نکات مهمی طرز نگهداری فکس لیزری وجود دارد که همواره باید آن ها را رعایت کرد.

نکات نگهداری کارتریج فکس لیزری

حتما باید كارتريج ها را در حالت افقی نگهداری يا حمل کنید. دماي نگهداری از كارتريج ها بين ۰ تا ۳۵ درجه است. آن ها را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید. در ان صورت،مشکلات اساسی برای آن پیش می آید.

محل مناسب برای نگهداری دستگاه مصرفی خود

دستگاه فکس را نباید در محیطی که گرد و غبار در آن زیاد است بگذارید. در معرض آفتاب یا گرمای شدید نیز نباید، قرار گیرد.

نکاتی برای جلوگیری از آسیب های احتمالی کابل برق پرینتر
  • پرینتر خود را همواره به یک محافظ وصل کنید.
  • پريز برق این دستگاه به طور جداگانه باشد و با وسایل برقی دیگر یکی نباشد.
  • محل اتصال كابل برق به پريز و پرينتر شل نباشد تا از جرقه زدن جلوگيری شود.
  • هنگام چاپ کاغذ دستگاه فکس را خاموش نكنيد.
  • از باز و بسته کردن درب آن هنگام چاپ بپرهیزید.
رابطه نوع کاغذ مصرفی،طول عمر و راندمان بالا دستگاه

برای جلوگیری از آسیب جدی برگه های سالمی را جهت چاپ در دستگاه فکس قرار دهید. هرگز برگه های منگنه دار یا چسبنده را در محفظه قرار ندهید.

عرض سيني كاغذ را طوری تنظيم كنيد كه با لبه كاغذ مماس باشد و حداكثر نيم ميليمتر از سمت چپ و راست با كاغذ فاصله داشته باشد.

رابطه توان مصرفی و استفاده بی رویه

یک نکته حیاتی در نگهداری دستگاه مصرفی استفاده بیش از حد توان تعریف شده است. استفاده بی رویه دستگاه های فکس از نظر مقدار چاپ ماهیانه پشت سر هم و در یک روز موجب آسیب جدی میشود. نه تنها خود دستگاه بلکه  قطعات مصرف شده دستگاه از قبیل پد و پیکاپ، کاغذکش، هیتر، فیوزینگ و درام کارتریج دچار مشکل جدی خواهند شد.

براي تميز كردن داخل دستگاه فکس از دستگاه های دمنده هوا استفاده نكنيد. پودر موجود در داخل دستگاه ممكن است جلوی شيشه ليزر لايه نازكی از گرد پودر ايجاد كند و در نهایت تصوير چاپ شده را غير واضح كند.

نکته قابل توجه در خارج کردن کاغذ برای جلوگیری از آسیب های جبران ناپذیر

چنانچه به هر دليل كاغذ در فکس گير كرد. پس از مشخص شدن محل كاغذ به آرامی و با دقت آن را آزاد كنيد. به طوری که کاغذ تکه تکه نشود. باقي ماندن تكه كوچكی از كاغذ به سادگي می ‏تواند دستگاه را از کار بیندازد یا دستگاه را دچار آسیب جدی کند.

منبع: ایده گستر

۲ دیدگاه در “نکات طرز نگهداری فکس لیزری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *