تفاوت کارتریج لیزری و جوهر افشان؟ دانستن اینکه کارتریج در چاپگر شما چگونه کار می کند فوق العاده مهم است.درغیر این صورت ممکن است کالای اشتباهی را سفارش دهید و در صورت بروز به موقع خطا ممکن است هزینه های زیادی را از دست بدهید.

کاتریج جوهری و تونری دو نوع کارتریج چاپگر کاملاً متفاوت هستند که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. اگر می خواهید درباره کارتریج های چاپگر خود بیشتر بدانید یا به دنبال چاپگر جدید هستید و در مورد اینکه چه چیزی بخرید، این مقاله و اینفوگرافیک زیر همه مواردی را که باید بدانید را بیان می کند. به خواندن ادامه دهید تا متخصص جوهر و تونر دفتر کار خود شوید.

تفاوت کاتریج تونر لیزری و کاتریج جوهر افشان

به طور خلاصه ، کارتریج های جوهر حاوی مایع هستند و توسط چاپگرهای جوهر افشان و کارتریج های تونر دارای پودر استفاده می شوند و توسط چاپگرهای لیزری مورد استفاده قرار می گیرند.

فرق میان کاتریج تونر لیزری و کاتریج جوهری

کاتریج های جوهری حاوی جوهر مایع اند و در چاپگر های جوهر افشان مورد استفاده قرار میگیرند ولی کاتریج های تونر لیزری شامل مواد پودر مانند است و در چاپگر لیزری استفاده میشود.
جوهر کاتریج تونر شما برحسب نوع حاوی رنگ یا رنگدانه است.بیشتر چاپگر های موجود در بازار به طور سنتی از جوهر مبتنی بر رنگ استفاده میکنند.آنها از کاتریج های مرکب مبتنی بر رنگدانه ها مقرون به صرفه تر هستند و از انها در تولید پرینت و چاپ واقعی عکس ها استفاده میشود.

جوهر های مبتنی بر رنگ ضد آب نیستند و ممکن است مستعد لکه گیری باشند. زیرا بسیاری از چاپ ها بعد از 25 سال محو میشوند. جوهر مبتنی بر رنگدانه نسبت به جوهر مبتنی بر رنگ قابلیت لطافت و خشک شدن سریع تری دارد. به دلیل توانایی چاپ تصاویر و متن با کیفیت بایگانی ، توسط عکاسان و طراحان گرافیک ارزشمند است. جوهر رنگی همچنین بهتر از جوهر بر پایه رنگ در برابر آب و نور ماورا بنفش مقاومت می کند و تا 200 سال در برابر محو شدن مقاومت می کند.

تونر یک ماده خشک پودری است که مانند کارتریج های جوهر لک نمی زند ، اما در صورت عدم استفاده نادرست از آن کثیف می شود. چاپگرهای لیزری تک رنگ فقط با یک کارتریج تونر سیاه چاپ می کنند. پرینترهای لیزری رنگی از چهار کارتریج تونر مشکی ، فیروزه ای ، سرخابی و زرد جداگانه برای تولید چاپ استفاده می کنند

حال این سوال بزرگ وجود دارد که کدام چاپگر برای شما مناسب است؟ همه چیز به نوع چاپگر شما خلاصه میشود.

مزایا و معایب چاپگر جوهر افشان

بسیاری از خانواده ها ، عکاسان و دفاتر کوچک خانه چاپگرهای جوهر افشان را ترجیح می دهند. هر دستگاه جوهر افشان متن ، تصاویر رنگی و عکس را چاپ می کند. چاپگر های جوهر افشان های همه در یک نوع ترکیبی از قابلیت های فکس ، اسکن و کپی نیز هستند. اگر قصد دارید به صورت منظم در حجم کم چاپ کنید یا به عکس های با کیفیت احتیاج دارید ، انتخاب خوبی است.

مزایا معایب چاپگر های لیزری

مصرف کنندگانی که نیاز به چاپ با حجم بالا دارند ، احتمالاً مایل به تهیه چاپگر لیزری هستند. این دستگاه ها برای مشاغل کوچک و متوسط ​​که مدارک سنگین و چاپ های رنگی متن زیادی چاپ می کنند ، مناسب ترین هستند. اگرچه به نظر می رسد این فناوری هر ساله در حال پیشرفت است ، چاپ عکس در چاپگر لیزری توصیه نمی شود. توصیه می کنیم اگر فقط به چاپ سیاه نیاز دارید یک چاپگر لیزری تک رنگ خریداری کنید.

چاپگرهای لیزری رنگی برای کسانی که نیاز به اضافه کردن کمی رنگ به اسناد روزمره دارند ، در دسترس است. چاپگرهای چند منظوره لیزری مشابه آنچه در گذشته ذکر شد ، قابلیت چاپ ، اسکن ، کپی و نمابر را فراهم می کنند. عملاً هر چاپگر این روزها قابلیت Wi-Fi دارند ، به این معنی که می توانید از طریق لپ تاپ ، رایانه لوحی یا تلفن هوشمند خود بی سیم چاپ کنید.

کارکرد کاتریج

هر کارتریج بازده خاصی از صفحه یا تعداد تخمینی صفحاتی را که می توانید از کارتریج دریافت کنید ارائه می دهد. بازده صفحه برای هر سری کارتریج متفاوت است و براساس پوشش صفحه 5٪ است.

سایز کارتریج در تفاوت کارتریج لیزری و جوهر افشان؟

کارتریج ها دارای اندازه های مختلفی هستند.کاتریج های بزرگ مقدار کارکرد بیشتری دارند. کارتریج های استاندارد با قیمت کمتری نسبت به کارتریج های پر بازده تهیه می شوند و گزینه خوبی برای مصرف کننده هایی است که گاه به گاه چاپ می کنند.

راه های افزایش کارکرد کاتریج به میزان بیشتر

  • یکی از روش های افزایش چاپ بیشتر انتخاب کاتریج مناسب دستگاه برای چاپگرتان است.
  • روش دیگر انتخاب روش چاپ اقتصادی یا economic mode است.
برای اطلاعات بیشتر در و راهنمای در خصوص خرید و یا تعمیر و مشکلات موجود در تجهیزات خود میتوانید با متخصصین مرکز ماشین های اداری تهران نارا نوین تماس بگیرید.
88847742 – 88140115 – 88827729 – 09123761288
منبع: تهران نارانوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *