ماشین های اداری چیست؟

تفاوت بین ماشین آلات و تجهیزات اداری خیلی ناچیز است.از نظر مکانیکی ، تجهیزات تعریف بسیار وسیع تری دارند. تجهیزات اداری اغلب برای ایجاد چیزی (مانند ماشین) مورد نیاز است. ماشین های اداری محصول کامل شده تجهیزات اداری اند.

به عنوان مثال ، شما به احتمال زیاد به تجهیزاتی در دفتر خود که به ساخت دستگاه های کپی و چاپگرهای چند منظوره یا سایر ماشین های اداری تجاری کمک می کند نیاز نخواهید داشت. مگر اینکه به عنوان بخشی از کسب و کار خود تعمیرات کپی قابل توجهی انجام داده باشید.

برای درک نحوه طبقه بندی هر یک ، باید به دو طریق به آن فکر کنید:

ماشین های اداری سیستمی از قطعات متحرک هستند که می توانند یک عملکرد را به تنهایی انجام دهند.اما معمولا به راهنمایی انسان نیاز دارند.

همچنین ماشین ها برای کارکردن به منبع تغذیه نیاز دارند. تجهیزات اداری مجموعه ابزارهایی است که توسط یک کارمند برای انجام یک کار استفاده می شود و معمولاً از هیچ وسیله برقی تغذیه نمی کند (هرچند می تواند باشد).

نمودار زیر نمونه هایی از ماشین آلات و تجهیزات اداری را نشان می دهد:
ماشین های اداری تجهیزات اداری
کامپیوتر کمد وسایل
تلفن خودکار
دستگاه کپی منگنه
فکس میز

همانطور که می بینید ، تفاوت ظریفی در طبقه بندی ها وجود دارد ، اما نمودار بالا تمایز واضحی بین این دو نشان می دهد. به خاطر داشته باشید که همه ماشین ها را می توان به عنوان تجهیزات طبقه بندی کرد ، اما همه تجهیزات را نمی توان به عنوان ماشین طبقه بندی کرد.

بسیاری از شرکت های فروش محصولات اداری از این نام ها به جای یکدیگر استفاده می کنند و اگرچه شما در نهایت آنچه را که بدنبال آن هستید پیدا می کنید ، اما دانستن تفاوت ممکن است زمان لازم برای جستجوی شما را کاهش بدهد.

مقالات مرتبط:

انواع دستگاه کپی

انواع پرینتر ها و نحوه عملکرد آنها

فکس یا تلفکس،انواع فکس و کاربن فکس چیست؟

همه چیز درباره اسکنر ها ، انواع اسکنر ، راهنمای جامع در خرید اسکنر

ادرس:تهران، خیابان ایرانشهر جنوبی، پایینتر از سمیه، کوچه مهزاد، مجتمع تجاری ایرانشهر، پلاک 13، واحد 6

تلفن:88847742 – 88140115 – 88827729 – 091223761288

منبع: تهران نارانوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *