آموزش مرحله به مرحله تعمیرات انواع پرینتر از جمله خدمات نمایندگی تهران نارا نوین میباشد. تعمیر تخصصی اچ پی به مجموعه ای از برترین کارشناسان تعمیر و با بهره مندی از به روز ترین ابزار الات در مرکز تعمیر چاپگر انجام میشود. برای این منظور شما به موارد زیر نیاز دارید. کارشناسان تهران نارا نوین به دلیل گذراندن دوره های تخصصی و دارا بودن دانش فنی مورد نیاز قادر به حل انواع مشکلات و تعمیر تجهیزات اداری مشتریان خود میباشند.

 

پرینتر HP یکی از محصولات پرطرفدار در دنیای الکترونیک

پرینتر (Printer) که در زبان فارسی از آن با نام چاپگر یاد می‌شود. یکی از تجهیزات جانبی رایانه است. پرینتر یکی از لوازم اداری پرکاربرد است. در این میان پرینتر HP یکی از محصولات پرطرفدار در دنیای الکترونیک می باشد.

همگی ما برای یک‌بارهم که شده از پرینتر استفاده کرده ایم. این محصول به ویژه برای کسانی که با اداره‌ها و سازمان‌ها سرو کار دارند. یا مشغول تحصیل و تحقیق هستند، بسیار کاربرد دارد. برخی از ما نیز به صورت تخصصی کار با این دستگاه را تجربه می‌کنیم .کاربر حرفه‌ای این حوزه هستیم.

تعمیر پرینتر HP یک عملیات تخصصی است. تهران نارا نوین کارگاهی مجزا را جهت تعمیرات پرینتر در نظر گرفته است . دراین واحد تمامی امکانات مورد نیاز جهت تعمیر فراهم گشته است. در اختیار مهندسین و کارشناسان تعمیر پرینتر قرار گرفته است.

تعمیر تخصصی پرینتر hp

تعمیر پرینتر hp  در این مرکز به صورت تخصصی و در کارگاهی مخصوص تعمیرات تخصصی پرینتر انجام می گردد. تعمیر تخصصی  پرینتر hp نیازمند دانش تخصصی و به روز نمودن این دانش می باشد. متخصصین تعمیر پرینتر تهران نارا نوین ملزم به حضور در کلاس های تخصصی هستند . در دوره های مختلف در نمایندگی اچ پی برگزار می گردد. این کلاس ها توسط اساتید داخلی و خارجی و در جهت آموزش متد نوین به تعمیرکاران برگزار می گردد.

کادر فنی تهران نارا نوین در زمینه ی تعمیر انواع پرینترهای لیزری، سوزنی، جوهرافشان، چندکاره و انواع اسکنر مهارت دارند. در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه خدمت خود را ارائه می نمایند. تعمیرات تخصصی انواع پرینتر ، تعمیر و تعویض قطعات پرینتر ، عیب یابی تخصصی ، آموزش تعمیرات پرینتر را از متخصصین تهران نارا نوین بخواهید.

سرویس پرینتر اچ پی در محل

درصورتی که به طور منظم و دوره‌ای اجزاء پرینتر را تمیز نکنید. به مرور زمان مشکلات کوچکی در این دستگاه به وجود می‌آید.شما متوجه آن‌ها نخواهید شد اما با گذشت زمان این مشکلات کوچک، بزرگ و بزرگتر میشود. آن وقت است که پرینتر شما خراب شده است. خرج زیادی روی دست شما می‌گذارد. دقیقاً همینجاست که سرویس دوره‌ای پرینتر اهمیت پیدا می‌کند.

تمیز کردن دستگاه

منظور از سرویس پرینتر تمیز کردن این دستگاه، رفع ایرادات و تعویض قطعات آسیب‌دیده آن است. از بروز مشکلات و خرابی‌های بزرگتر در پرینتر جلوگیری می‌کند. با این وجود می‌توان گفت که سرویس پرینتر از اهمیت بسزایی برخوردار است. اگر پرینتر شما هم به سرویس نیاز دارد می‌توانید با مرکز تهران نارا نوین تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز جهت سرویس این دستگاه به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند.

تعمیرات پرینتر HP در تهران

 

در مرکز تهران نارا نوین تعمیرات پرینتر HP ، خدمات عیب یابی و تعمیر انواع مدل های پرینتر انجام می شود. ارتقاء سطح کیفی خدمات، همواره دغدغه ی اصلی ماست؛

به همین خاطر ضمن دعوت از زبده ترین مهندسان حوزه ی تعمیرات ماشین های اداری، واحدهای تخصصی را برای انجام عملیات تعمیر بخش های مختلف پرینتر راه اندازی نموده است. تجهیز این واحدها به مدرن ترین ابزار تعمیرات، امکان انجام تعمیرات به شکل تخصصی و با کیفیت را برای تکنسین ها فراهم آورده است.

 

 

 


 

تعمیرات انواع پرینتر Hp

تعمیرات انواع پرینتر Hp (پرینتر اچ پی 3015)

تعمیر برد پاور پرینتر اچ پی

برد پاور که به آن برد تغذیه نیز گفته می‌شود. پل ارتباطی بین تبدیل ولتاژ از شبکه برق شهری و انتقال آن به اجزای دستگاه است. بنابراین برد پاور با تمامی نوسانات برق دست و پنجه نرم می‌کند. اکثر اوقات همین مسئله در دراز مدت موجب آسیب‌دیدگی و خرابی برد پاور پرینتر می‌شود.

البته دلایل دیگری هم مانند: خرابی خازن‌های سرامیکی قرار گرفته در پرینتر اچ پی، ورود گرد و غبار به پرینتر، لحیم‌کاری ناشیانه در فرایند ساخت یا تعمیر و شکستگی PCBهای موجود در منبع تغذیه نیز موجب خرابی برد پاور پرینتر اچ پی می‌شوند.

معمولاً خرابی این قطعه از پرینتر اچ پی، موجب روشن نشدن این دستگاه یا خاموش شدن ناگهانی آن می‌شود. تکنسین‌های تهران نارا نوین پس از عیب‌یابی دقیق به تعمیر یا تعویض برد پاور این دستگاه می‌پردازند. مشکلات ناشی از خرابی برد پاور پرینتر اچ پی را به صورت تخصصی برطرف می‌کنند.

نمایندگی تعمیرات پرینتر

نمایندگی تعمیر پرینتر تهران نارا نوین ضمن تجهیز کارگاه های خود به آخرین تکنولوژی های تعمیر پرینتر، از جدیدترین متدهای تعمیراتی نیز بهره می گیرد. تکنسین های فنی این مرکز از باتجربه ترین کارشناسان تعمیر پرینتر در کشور هستند. با تمامی مشکلات ریز و درشت پرینتر آشنایی دارند . قادرند با روش های مختلف آن را برطرف کنند. در این مجموعه تعمیر پرینترهای لیزری، جوهرافشان، تک کاره و چندکاره در واحدهای مجزا انجام می شود.

این موضوع سبب شده تا میزان موفقیت تعمیرات افزایش یافته و رفع مشکل دستگاه به صورت کاملاً تخصصی انجام شود. لازم به ذکر است علاوه بر تعمیر پرینتر، در این مجموعه سرویس های دوره ای و مورد نیاز پرینتر از جمله شارژ کارتریج، تعویض درام، پاک سازی محفظه های پرینتر و غیره نیز انجام می گیرد.

سرویس در محل پرینتر hp

جا به جایی و حمل و نقل دستگاه های پرینتر حجیم کاری دشوار و هزینه بر است. از این رو نمایندگی تعمیر پرینتر hp جهت بازیابی و سرویس انواع پرینترهای اچ پی به ارائه ی خدمات سرویس در محل می پردازد. از این طریق کاربر قادر به تعمیر دستگاه در محل خود خواهد بود .دیگر نیازی به جا به جایی نیست. تعویض و یا تعمیر مین برد، شارژ کارتریج، تعمیر کاغذکش و رفع اختلالاتی چون گیر کردن کاغذ در پرینتر و یا مچاله شدن برگه ی چاپ شده از جمله تعمیراتی است . به صورت سرویس در محل قابل ارائه می باشند.

عدم نیاز به جا به جایی پرینتر و استفاده از این سرویس تهران نارا نوین در خصوص تعمیر پرینتر اچ پی، ضمن صرفه جویی در زمان از بروز اتفاقات پیش بینی ناپذیری نظیر شکستگی های احتمالی و آسیب مجدد چاپگر نیز جلوگیری می نماید.

عیب یابی و تعمیر پرینتر Hp

در این بخش به برخی از شایع‌ ترین اشکالات پیش آمده در انواع پرینتر hp و شیوه رفع این اشکالات خواهیم پرداخت. در صورت عدم آشنایی با ساختار پرینتر توصیه می‌شود سرویس‌‌های تخصصی مرتبط با این دستگاه را تنها با حضور در مرکز تخصصی تهران نارا نوین دریافت نمایید.

تمیز کردن و سرویس دوره‌ای پرینتر لیزری hp

اکیداً توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن مهارت انجام این کار، از دستکاری پرینتر خودداری کنید.دستگاه خود را به متخصصین تهران نارا نوین برای رفع مشکل بسپارید.

برای مثال در تمیز کردن پرینتر لیزری می‌بایست از دست زدن به اجزای یونیت درام تونر خودداری نمایید. در فرآیند تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی مراحل روبرو طی خواهد شد: خاموش کردن پرینتر، سرد کردن پرینتر، خارج کردن کارتریج تونر و تمیز کردن آن، بیرون ریختن تونر اضافی موجود در اجزای داخلی، تمیز کردن سطوح با الکل ایزوپروپیل و در نهایت اسمبل قطعات.

شارژ کارتریج پرینتر hp

نخستین نکته درباره شارژ کارتریج پرینتر اچ پی آن است که حتماً این کار می‌بایست توسط کارشناسان و اشخاص کار بلد انجام شود. در غیر اینصورت امکان آسیب به سایر قطعات اصلی دستگاه وجود دارد. در صورتی که به هر دلیل امکان جابجایی دستگاه وجود نداشته باشد، می توان از سرویس تعمیر پرینتر در محل استفاده کرد. نکته دیگر آنکه پس از اتمام تونر موجود در پرینتر، حتماً جهت شارژ آن اقدام کرد و این کار را به تأخیر نیانداخت.

بد نیست بدانید تا زمانی که کاست یا بدنه اصلی کارتریج سالم باشد می توان به طور نامحدود و به تعداد دفعات زیاد آن را شارژ کرد. اما اگر بدنه اصلی یا کاست دچار مشکل شود دیگر نمی توان آن را شارژ  و از آن دوباره استفاده نمود. نکته آخر آنکه جهت شارژ کارتریج پرینتر اچ پی خود صرفاً از موادی استفاده نمایید که از کیفیت و سازگاری آنها مطمئن هستید چرا که جوهرهای تقلبی موجود در بازار اگرچه به ظاهر مقرون بصرفه‌تر و ارزان‌تر هستند اما می‌توانند صدمه زیادی به پرینتر وارد کنند.

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر

در صورتی که گیر کردن کاغذ در پرینتر به صورت متوالی و مکرر اتفاق بیفتد. این احتمال وجود دارد. تکه‌ای از کاغذ در جایی از پرینتر (به ویژه در آن بخش که کاغذ به داخل کشیده میشود،) جا مانده باشد. برای پیدا کردن این تکه از کاغذ می توان بخش های مختلف پرینتر را بررسی کرد. اگر در زیر دستگاه شما پنلی وجود داشته باشد این امکان هست که بتوانید با استفاده از آن کاغذ گیر کرده را بیرون بکشید.

بهتر است برگه هایی را که جهت چاپ استفاده می نمایید در جای خشک نگه دارید زیرا پرینتر‌های قدیمی می‌توانند رطوبت را جذب کنند.در هنگام دریافت یک یا چند برگه آن‌ها را در درون خود گیر بیاندازند. در صورت تداوم این اشکال با مرکز تهران نارا نوین تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

تعمیر مین برد پرینتر اچ پی

پردازش عملیات پرینتر بر عهدهmain board  است. از همین رو مین برد یکی از اصلی ترین قطعات دستگاه پرینتر به شمار می آید. پردازش اطلاعات در دستگاه پرینتر بر این قرار است که داده های مورد نیاز در اختیار مین برد دستگاه پرینتر  قرار گرفته و از این طریق، مین برد درباره‌ی نحوه ایجاد خروجی مورد نظر تصمیم می گیرد.

بروز اختلال در این قطعه، عملکرد سایر نقاط دستگاه را تحت الشعاع قرار می دهد. از همین روست که اختلالات ایجاد شده در آن می بایست در اسرع وقت مرتفع شود. کارشناسان مرکز تخصصی تهران نارا نوین با جدیدترین تجهیزات این حوزه اشکالات مرتبط با سوختگی مادربرد، نوسانات شدید ولتاژی، درگاههای خروجی و ورودی و مواردی از این دست را برطرف می سازند. کیفیت اولیه این قطعه را به آن بازمی‌گردانند.

تعمیر قطعات پرینتر اچ پی

بسته به نوع پرینتر یعنی جوهری، لیزری و یا چندکاره بودن پرینتر قطعات به کار رفته در آن نیز متفاوت است. این تفاوت به دلیل اختلاف در ساختار و عملکرد هر یک از دستگاه های پرینتر کاملا طبیعی است. به عنوان مثال : پرینترهای لیزری آن دسته از پرینترهایی هستند که جهت چاپ از جوهر استفاده نمیکنند. کارتریج آنها از پودرهای مخصوص سیاه و رنگی انباشته شده که توسط مکانیزم خاص و منحصر به فردی ، و با استفاده از ذرات معناطیسی و غلطک های خاص ، عملیات پرینت را انجام می دهند.

همینطور پرینتر های جوهرافشان اچ پی از طریق پخش قطرات ریز جوهر روی یک کاغذ، -از طریق منافذ ریزی که در هد وجود دارد،- باعث به وجود آمدن تصاویر سیاه و سفید و رنگی می‌شوند. کارشناسان این مرکز بر ریز و درشت قطعات پرینتر اچ پی و اشکالات شایع آنها مسلط است. قادر هستند تا اطلاعات جامعی را درباره کم و کیف این دستگاه ها در اختیار شما قرار دهند.

تعمیر درام پرینتر HP

در مرکز تهران نارا نوین تعمیر درام پرینتر HP، کارشناسان ما نوع اشکال پیش آمده در دستگاه را بررسی میکنند. این مسئله که آیا خرابی پیش آمده در درام، قابل تعمیر است. یا خیر را به اطلاع صاحب دستگاه می رسانند. درصورتی که خرابی های ایجاد شده در درام، قابل تعمیر نباشد، تعمیرکار به ناچار از تعمیر درام صرف‌نظر کنید. در صورت رضایت صاحب دستگاه، اقدام به تعویض درام پرینتر HP مینماید.

در مرکز تعمیرات پرینتر اچ پی هر دو سرویس – یعنی تعمیر درام پرینتر اچ پی و تعویض آن – پس از طی مراحل عیب یابی دستگاه، انجام می پذیرد. در صورت محرز شدن خرابی کامل درام پرینتر، تعویض آن صرفاً پس از کسب اجازه از صاحب دستگاه انجام می پذیرد.

تعمیر پیکاپ رولر پرینتر HP

همانگونه که می دانید پیکاپ رولر، چرخه پلاستیک مانندی است که کار کشیدن کاغذ به درون پرینتر را توسط پد زیری و با یک بار چرخش که اصطلاحاً به آن درایو کردن می گویند انجام می دهد. بروز خرابی و اختلال در  پیکاپ رولر، سبب می گردد که پرینتر نتواند کاغذهای مورد نیاز جهت چاپ را به درون خود بکشد و چاپ اسناد انجام نشود.

در هر حال خرابی‌های پیش آمده در این بخش از دستگاه، به دلیل تأثیر مستقیم بر فرایند چاپ، می بایست در اولین فرصت مرتفع گردد. اگر شما نیز در طول روزهای اخیر متوجه خرابی و اختلال در عملکرد این بخش از پرینتر خود گشته اید می توانید با حضور در واحد تعمیر پیکاپ رولر پرینتر HP تهران نارا نوین سرویس های مرتبط با بهسازی این دستگاه را دریافت نمایید.

تعمیر فیوزینگ پرینتر HP

پرینتر نیز، همانند تمامی دستگاه های مکانیکی دیگر، متشکل از اجزا متعددی است که امکان بروز خرابی در هر یک از آنها وجود دارد. در میان اجزا پرینتر، فیوزینگ از آن دست قطعاتی است که بروز خرابی در آن، افت کیفیت چاپ را در پی خواهد داشت. از این رو خرابی های فیوزینگ می بایست در اسرع وقت تعمیر و برطرف گردد. در صورتی که تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی با تأخیر مواجه شود، خرابی سایر قطعات و استهلاک زود هنگام دستگاه، دور از انتظار نخواهد بود.

در صورت نیاز به سرویس های این بخش از دستگاه می توانید به مرکز تخصصی تعمیر تهران نارا نوین مراجعه کرده و خدمات مرتبط با تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی را دریافت نمایید. کارشناسان ما در پارت تعمیر پرینتر HP تهران نارا نوین ، پس از آنالیز عملکرد دستگاه پرینتر و عیب یابی صحیح دستگاه، اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را بر روی آن اِعمال می نمایند . در صورتی که اشکال از یونیت فیوزینگ پرینتر اچ پی باشد، اقدام به تعمیر یا تعویض آن خواهند نمود.

تعمیر مگنت پرینتر HP

وظیفه اصلی مگنت رولر پرینتر این است که به وسیله جریانات مغناطیستی موجود در خود، پودر تونر را به درام منتقل کند. این حالت مغناطیسی سبب می‌گردد تا میزان مناسب تونر، متناسب با طرح، به درام انتقال داده شود. در صورتی که اسناد چاپ شده توسط پرینتر اچ پی، از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند، خرابی مگنت اچ پی می‌تواند یکی از علل احتمالی این اتفاق باشد.

خرابی مگنت عموماً خود را به صورت خط ‌های کمرنگ افقی در عرض کاغذ به نمایش می‌گذارد. یکی دیگر از علامت‌های اصلی بروز اشکال در مگنت، خروج صفحات چاپ شده‌ی ابر‌وباد مانند از دستگاه و سیاه شدگی برگه‌ها است. در هر حال، در صورت بروز اشکال در این قطعه نیاز است تا بررسی‌های لازم انجام شود. اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر پرینتر HP اجرا گردد.

منبع:تعمیرپرینتراچ پی

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه در “آموزش مرحله به مرحله تعمیرات انواع پرینتر Hp

  1. فرهاد حيدري گفت:

    درود-سيستم من به پرينتر وصل نميشه با وجود فريمور و درايور رو برود ام كردم تكميل نشد ولي خب قبلا ام همين مشكل و با دستگاهم داشتم… ميشه راهنمايي كنين؟!؟!

    1. سلام بهتره که برای بررسی بیشتر از تعمیر در محل تهران نارا نوین بهره بگیرید یا اینکه دستگاهتون رو به مرکز فروشگاهی نارا نوین بیارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *