انواع دستگاه های کپی

امروزه انواعی از دستگاه کپی در بازار موجود است. هر کدام قابلیت های متفاوتی دارند. انواع کپی ها میتواند از دستگاه کپی تک کاره سیاه سفید، دستگاه کپی رنگی، دستگاه کپی رومیزی و دستگاه های کپی پیشرفته و …


دستگاه های فتوکپی تک کاره (سیاه و سفید)

دستگاه های فتوکپی تک کاره

دستگاه های فتوکپی تک کاره

 

 

 

دستگاه های فتوکپی سیاه و سفید فقط از یک رنگ تونر – سیاه استفاده می کنند. به همین دلیل این  فتوکپی ها خروجی و چاپ تک رنگ تولید می کنند و به آنها دستگاه های مونو (تک کاره) می گویند.

این دستگاه های کپی تک کاره سیاه سفید برای اداراتی که به چاپ رنگی نیاز ندارند مناسب است.این دستگاه ها ظرفیت های متفاوتی دارند. حجم کم و زیاد دارند. بعضی از مدل های این دسته از فتوکپی ها میتوانند تا 150 برگ در دقیقه چچاپ کنند.

 

 

 

 


دستگاه فتوکپی های رنگی

دستگاه کپی رنگی

دستگاه کپی رنگی

 

 

 

برخلاف دستگاه کپی های تک کاره این دستگاه ها قادر به چاپ رنگی هستند.این دستگاه ها یک دستگاه همه کاره به حساب می آیند زیرا علاوه به چاپ رنگی قادر به چاپ سیاه سفید نیز هستند.

در این دستگاه های کپی چهار رنگ تونر استفاده میشود:

  • فیروزه ای
  • سرخابی
  • زرد
  • سیاه

 

 

 

 


دستگاه کپی رومیزی

 

 

 

این دستگاه های کپی به اندازه ای کوچک اند که میتوانند روی میز قرار گیرند.این دستگاه ها بیشتر تا سایز کاغذ A4 را ساپورت میکنند. مکانیزم مورد نیاز برای قرار گیری A3 دستگاه های کپی را سنگین و بزرگ میکند.دستگاه کپی رومیزی مینواند کاملا ساده و چند کاره باشند. بسیاری از این دستگاه ها قابلیت این را دارند تا در صورتی که به ظرفیت کاغذ بیشتری از مقدار دستگاه نیاز داشته باشید سینی کاغذ اضافه کنید.

 

 

 


دستگاه های کپی اداری

این دستگاه ها دستگاه های بزرگی اند که روی زمین قرار میگیرند. ین دستگاه ها قادر به چاپ حجم بیشتر چاپ با سرعت بالاتری هستند. این محصولات قابلیت های متفاوتی اعم از: اسکن، کپی و فکس هستند. این دستگاه ها مناسب برای چاپ با تعداد بالا و سرعت زیاد هستند.


چاپگر های چند کاره

دستگاه فتوکپی معمولاً به جای واژه چاپگرهای چند منظوره استفاده می شود. دلیل این امر آن است که طی دهه گذشته ، چاپگرها و دستگاه های کپی نیز شامل قابلیت چاپ ، اسکن و فکس شده اند و آنها را “چند منظوره” می کنند.


دستگاه های فتوکپی A3

هنگام انتخاب دستگاه فتوکپی اداری ، مهم است که به اندازه کاغذی که قرار است از آن چاپ کنید ، فکر کنید. اکثر مردم تمایل به چاپ بر روی کاغذ A4 دارند ، اما برخی از مشاغل برای چاپ برخی از مشاغل مانند پوستر ، صفحه گسترده یا مواد بازاریابی نیاز به دستگاه فتوکپی A3 دارند.
ممکن است بتوانید از دستگاه فتوکپی A3 عملکرد بیشتری بدست آورید . بنابراین مهم است که قبل از انتخاب دستگاه A3 یا A4 ، آنچه می خواهید چاپ کنید را در نظر بگیرید.


دستگاه های فتوکپی دیجیتال

دستگاه های فتوکپی دیجیتال جایگزین دستگاه های آنالوگ سنتی شده اند. ظرفیت کاغذی این دستگاه های فتوکپی نسبت به نمونه مشابه قدیمی آن ها بیشتر است. دستگاه های  کپی قدیمی به این معنی که آنها قادر به انجام کارهایی بیش از کپی برداری نیستند. دستگاه های فتوکپی دیجیتال قادر به اسکن ، فکس و چاپ نیز هستند!


دستگاه فتوکپی با حجم بالا

برای مشاغل با نیروی کار زیاد ، دستگاه فتوکپی اداری که در هر دقیقه 20 تا 30 صفحه چاپ می کند ، ممکن است کافی نباشد. در عوض ، این شرکت ها ممکن است دستگاه فتوکپی با حجم بالا را انتخاب کنند ، که توانایی چاپ بالای 50 صفحه در دقیقه را دارد. دستگاههای فتوکپی با حجم بالا همچنین برای استفاده در بخشهای بازنویسی ، اتاقهای چاپ یا پستی که می توانند به طور مداوم در طول روز چاپ کنند ایده آل هستند. برخی از عملکردهای بازاریابی داخلی ممکن است به یک دستگاه فتوکپی با حجم بالا برای تولید انواع اسناد پیشرفته و چشمگیرتر نیز نیاز داشته باشند.


دستگاه کپی شبکه (دستگاه کپی پیشرفته)

به روش های مختلفی می توانید دستگاه فتوکپی خود را به رایانه متصل کنید. اگر فقط یک رایانه باشد ، می توانید از طریق USB متصل شوید. اگر دستگاه فتوکپی خود را در میان رایانه های مختلف به اشتراک می گذارید ، می توانید از طریق شبکه شما دستگاه فتوکپی را متصل کنید .به همه کاربران این شرکت اجازه چاپ و اسکن بی سیم را می دهد. با اتصال دستگاه فتوکپی به شبکه ، مدیر IT یا ارائه دهنده فناوری اطلاعات شما کنترل بیشتری بر عملکردهای خود دارند.دستگاه کپی پیشرفته می توانند دستگاه را با سهولت بیشتری کنترل کنند.

برای اطلاعات بیشتر در و راهنمای در خصوص خرید و  یا تعمیر و مشکلات موجود در تجهیزات خود میتوانید با متخصصین مرکز ماشین های اداری تهران نارا نوین تماس بگیرید.

88847742 – 88140115 – 88827729 – 09123761288

منبع : تهران نارا نوین

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه در “انواع دستگاه های کپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *